• повик за поддршка +86 152 2012 8160
 • 5

Ние нудиме професионална решенија за осветлување и OEM услуги

Од основана во 2013 година, Sansun опто Електронски копродукции, Ltd е специјализирана за развој, производство и продажба на LED светилки. исто така се предвидени ODM и OEM услуги. Базираше на принципот на "Квалитетот на прво место", победивме голема репутација кај нашите вредни клиенти во САД, Европа и Блискиот Исток пазари Нашите главни производи се LED пченка светилки, LED Линеарна Светлини, НЛО LED Висока Bay Светлини, LED Светилки за мебел , LED пченка светилки, LED ѕид пакети итн

Analysis Of The Effect Of Tunnel Light So...

The light color of the light source includes color rendering and color temperature. Visual function is the ability of a person to complete a certain visual operation with the aid of a visual organ. The visual effect is usually assessed by the speed and accuracy of the completed work. In addition ...

Што е LED пченка сијалица?

LED пченка крушка е еден вид на LED светилка, која припаѓа на класата на извор на светлина, а со агол од 360 степени зрак. Нејзината форма и ламба дистрибуција мушка е како пченка Кочан, така што е наречена LED пченка светилка. (Sansun 30W LED Пченка Сијалица) Карактеристики тело крушка светилка пченка е компактен и погоден за ...
Што е LED пченка сијалица?

Интелигентни осветлување Влегува висока брзина на Де ...

Во изминатите неколку години, паметни осветлување се "мали и грмотевицата", а не навистина се шири. До 2017 година, оваа ситуација се промени значително, и интелигентни осветлување не е повеќе "не е пријатна и топла" и влезе во фаза на забрзан развој. Според последните податоци од LEDInside, т ...
Интелигентни осветлување внесува голема брзина и развој, индустриска и комерцијална се најголемите примена сценарија

Што влијае на светлината екстракција нап ...

LED се нарекува четвртата генерација на осветлување извор или зелена извор светлина. Тој има карактеристики на заштеда на енергија, заштита на животната средина, долг живот и мала големина. Таа е широко се користат во различни области како што се индикација, прикажување, уредување, осветлување, општо осветлување и урбана ni ...
Што влијае на ефикасноста на светлина LED извлекување во пакувањето?
 • Бесплатна испорака

  Бесплатна испорака

  Превозот во светот за нарачки над $ 99
 • специјален подарок

  специјален подарок

  Даде совршен подарок за вашите најблиски
 • парите назад

  парите назад

  Непримањето ставка применуваат за наградување
WhatsApp Онлајн Chat!